Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri
Ara

Türkiye’nin Finans Oscarları’ndan Yapı Kredi’ye 4 Ödül

Yapı Kredi’nin finansmanında yer aldığı üç büyük proje, Türkiye’nin finans Oscarları olarak bilinen Bonds&Loans 2017’de 4 ödüle layık görüldü. Yapı Kredi’nin en büyük finansör olduğu Galataport Projesi, “Yılın En İyi Altyapı Projesi” kategorisinde birinci olurken, “Yılın En İyi Ulaştırma Finansmanı Projesi” kategorisinde ise ikinciliğe layık görüldü. Kadıncık I-II HES projesi ise “En İyi Doğal Kaynak Finansmanı Projesi” kategorisinde birinci seçildi. Akenerji’nin dokuz ayrı elektrik üretim tesisinin  yapılandırılması ve refinansmanı da “Yılın En İyi Yapılandırma Projesi” kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Yapı Kredi, 2016 yılında destek olduğu bu üç projeye toplamda 1,5 milyar dolara yakın finansman sağladı.

Proje finansmanına 11 milyar dolarlık destek

Türkiye’nin kalkınması için büyüköneme sahip projeleri desteklemeyi bir sorumluluk olarak gördüklerini belirten Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın,şu şekilde konuştu:“Türkiye ekonomisine duyduğumuz güvenle 2016 yılında Türkiye’nin geleceğini temsil eden önemli projelere yüksek montanlı finansman sağladık. Yılın tamamında proje finansmanı kredilerimiz yüzde 13 artışla 11.7 milyar dolar’a yükseldi. Proje finansmanı, uzmanlığımızı her sene derinleştirdiğimiz, hem Bankamız hem de ülkemiz için stratejik öneme sahip bir alan. 73 yıllık tecrübemizle finansör ve de danışman olarak yer aldığımız proje finansmanı alanının kilit oyuncularından biri olmaya devam edeceğiz.”

Galataport’un en büyük finansörü

Enerji, altyapı, ticari gayrimenkul, birleşme ve satın alma alanlarında yetkinlikleri doğrultusunda pek çok projeyi yakından takip ettiklerini belirten Açıkalın, Yapı Kredi’ye finansın Oscar ödüllerini kazandıran projeler hakkında ise şu bilgileri verdi: 

“İstanbul’a yeni bir cazibe merkezi kazandıracak ve ekonomiye büyük katkı sağlayacak Galataport projesine toplamda 275 milyon Euro sağladık. Projenin finansmanında en büyük payın sahibi olduk. Binlerce vatandaşımızın elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamak adına Kadıncık I-II HES projelerinin finansmanı ile IC-İçtaş Enerji’nin mevcut hidroelektrik santral portföyünün refinansmanını kapsayan 720 milyon dolarlık kredi paketinde finansör olarak yer aldık. Akenerji’ye ise 1 yılı geri ödemesiz 12 yıl vadeli Yeniden Yapılandırma ve Refinansman işlemi gerçekleştirdik. Bugüne kadar özel bir bankanın bir işlemde kullandırdığı en büyük krediyi sağlayarak firmaya finansman desteğinde bulunan tek banka olduk. Farklı alanlarda ülkemize değer katacak bu ödüllü üç proje gibi nice önemli projelerin hayata geçmesinde bundan sonra da öncü rol oynayacağız.” 

Yapı Kredi / 24 Şub 2017

Diğer Haberler

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor