Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

YAPI KREDİ 2020 VİZYONUNU AÇIKLADI

Yapı Kredi, 2020 yılında ortalama maddi özkaynak karlılığını en az yüzde 17’ye, gelir marjını da yüzde 4,7’ye taşıyarak karlılıkta sektörün en iyisi olmayı hedefliyor. Yılın ilk çeyreğinde ülkemiz ekonomisine 289 milyar TL kaynak sağlayan Yapı Kredi, Nisan ayında 1 milyar dolar sermaye artışı ve yaklaşık 500 milyon dolar ilave ana sermaye ihracı yaparak; toplamda yaklaşık 1.5 milyar dolarlık ana sermaye artırım kararı aldı. Banka, 2020 vizyonu doğrultusunda, geleceğin bankacılık modelini bugünden inşa etmeye hazırlanıyor.
 
Ana hissedarlar ve uluslararası yatırımcılardan ülkemize ve Yapı Kredi’ye tam güven
 
Yılbaşında Yapı Kredi’ye CEO olarak atanan Gökhan Erün, yönetiminde geçen 100 günü ve bankanın geleceğe yönelik planlarını anlattı. 2018 yılına hızlı bir başlangıç yaptıklarını belirten Yapı Kredi CEO’su Gökhan Erün, bankanın geleceğini şekillendirecek 2020 yol haritası hakkında şu bilgileri verdi:
 
“Yapı Kredi olarak uzun süreli bir planlama neticesinde 2020 vizyonumuzu oluşturduk. Bu doğrultuda 2018’e güçlü bir şekilde başladık. Yılın ilk çeyreğinde ülke ekonomisine can katacak 289 milyar TL’lik kaynak sağladık. Toplam aktiflerimizi 329 milyar TL’ye çıkarırken, net karımızı 1 milyar 244 milyon TL olarak açıkladık.
 
2020 planımızın temelinde iki ana eksen var: Birincisi, müşteriyi merkeze alan hizmet modelimiz. Bunu sağlayacak vazgeçilmez ana yapı taşı ise yetkin ve işine tutkuyla bağlı insan kaynağımız. Bizim açımızdan değerli insan kaynağımız gidilecek her yolda, her zaman en önemli unsur. Teknolojinin de desteğiyle müşteriyi odakta tutmaya ve katma değerli hizmet sunmaya devam edeceğiz. İkincisi ise, özellikle güçlü bilanço yapısıyla karlılıkta liderliği hedefleyen bir kurum olarak geleceğin bankacılığını bugünden inşa etme istek ve gücümüz...
 
Özetle, en güncel teknoloji ve işine bağlı insan kaynağımız ile yürüttüğümüz hizmet modeliyle müşteri odaklı bir banka olmaya devam edeceğiz ve sağlıklı bir büyüme sağlayacağız. Bunu da her biri eşit değerde önemli olan bazı stratejik yapı taşları ile gerçekleştireceğiz.
 
Bu yapı taşlarının ilki, toplam tutarı yaklaşık 1,5 milyar doları bulacak ana sermaye artırımı ile sermaye pozisyonumuzun güçlendirilmesi ve optimizasyonu olacak. Bu işlem, son 10 yılda Türkiye'de gerçekleştirilen en büyük bedelli sermaye ihracı olacak. Küresel piyasalardaki tüm belirsizliklere rağmen, alınan bu karar, ana hissedarlarımızın yanı sıra yabancı yatırımcıların ülkemize ve Yapı Kredi’ye duyduğu güvenin en güzel göstergesi.
 
2020 vizyonumuzu oluşturan diğer yapıtaşları ise iş hacimlerinde sağlıklı ve dengeli büyüyerek ve işlem bankacılığını artırarak sürdürülebilir gelir elde etmek, verimlilik kazanımlarıyla maliyet yapısını iyi yönetmek ve risk maliyetlerini iyileştirmek olacak.”
Yapı Kredi / 07 May 2018

Diğer Haberler

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor