Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Yapılandırılmış Dış Ticaret Finansmanı Ürünleri

Ülke Kredileri ve GSM Kredileri

İhracat Kredi Kuruluşları ve Ülke Kredileri

  • İhracat Kredi Kuruluşları (Export Credit Agency/ECA) bulundukları ülkelerdeki ihracatçılarını desteklemek amacıyla kurulmuş kurumlardır.
  • ECA'ler ülke riskini (ticari ve politik) sigortalayarak yurt dışı bankaların ihracatçılarının satış yaptığı alıcılara orta ve uzun vadeli kredi sunulması olanağı yaratırlar. Örneğin; Almanya’da Hermes, İtalya’da Sace, Fransa’da COFACE, İsviçre’de SERV, ABD’de US Eximbank gibi.

Finansman genelde makine, techizat gibi yatırım malı ithalatına yöneliktir. Kredinin borçlusu ithalatçı firmadır. Bankamız bu kredilerin kullanımına farklı yöntemlerle harici garanti, aval ya da akreditif vs. aracılık etmektedir.

Ülke kredileri her türlü yatırım malı için verilirken tarım ve hayvansal ürünler ihracatının artmasına yönelik olarak, A.B.D. Tarım Bakanlığı’na bağlı Commodity Credit Corporation(CCC) garantisi altında ve ABD’deki ticari bankalar tarafından ithalatçının ülkesindeki bankalara borçlu sıfatıyla kullandırılan GSM kredileri mevcuttur. GSM kredileri 2 yıla kadar bankamızdan açılan akreditif tahtında finanse edilmektedir.

Ayrıca bankamızın borçlu sıfatıyla aldığı ve müşterilere direk kullandırdığı ülke kredileri de mevcuttur. Örneğin Japon Exim (JBIC), Kore Exim ve Tayvan Exim kredileri Kore Exim ve Tayvan Exim kredilerinde yatırım malının yanısıra tüketim malları da 2 yıla kadar finanse edilebilmektedir.

Kredi Tutarı: OECD kurallarına göre; ticari kontrat tutarının maksimum %85’i finanse edilir. Aynı zamanda yerel inşaat masraflarının ticari kontrat tutarına denk gelen 30%’u da finansmana dahil edilebilmektedir. Ticari kontrat tutarının min. %15’lik kısmının ithalatçı firma kaynaklarında ihracatçı firmaya avans şeklinde ödenir.

ECA kredilerinin ithalatçı firma açısından başlıca avantajları

  • Orta / Uzun vadeli finansman
  • Düşük maliyetli borçlanma
  • Nakit akışı planlamasında kolaylık

ECA kredilerinin ihracatçı firma açısından başlıca avantajları

  • Diğer ülke ihracatçılarına karşı artan rekabet gücü
  • Mal bedelini tahsil etme garantisi ve hemen tahsil olanağı
  • Yeni pazarlar bulma imkanı

Yurtdışı Kaynaklı Fonlar

Dünya Bankası Grubu Kaynaklı Yatırım Kredileri: EFIL, IFC, DEG vb

Avrupa Yatırım Bankası (AYB) Kaynaklı Krediler: İşletmelerin, yurt içinde gerçekleştirecekleri yeni yatırım, tevsi ve modernizasyon projelerinin finansmanı ile işletme finansmanı amacıyla kullandırılmaktadır.

Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (AKKB) Kaynaklı Alınan Krediler: İmalat, inşaat, tarıma dayalı sanayiler, turizm, ticaret ve lojistik gibi sektörlerdeki üretimi artıran sabit varlık yatırım projeleri için kısmi finansman ve istihdam artırıcı veya mevcut çalışan sayısını korumaya yönelik projeler için işletme sermayesi şeklinde kullandırılmaktadır.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Kaynaklı Krediler: Yatırım ve işletme finansmanı amacıyla, kadın girişimcilere veya enerji verimliliği potansiyelinin artırılması ile yenilenebilir enerjinin yaygınlaştırılmasına yönelik kullandırılmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor