Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Turkcell Mobil İmza

Sadece Para transferi değil Turkcell Mobil İmza ile yapılabilen en geniş internet şubesi işlem listesi Yapı Kredi’de…

Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden Turkcell Mobil İmza’nızı kullanarak aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

 • Hesaba Havale
 • İsme Havale
 • Eski Hesaba Havale
 • Kredi Kartından Havale
 • Hesaba Havale (İleri Tarihli)
 • Eski Hesaba Havale (İleri Tarihli)
 • Yapı Kredi Yatırıma Havale
 • Hesaba EFT
 • İsme EFT
 • Kredi Kartından Hesaba EFT
 • Kredi Kartından Başka Banka Kredi Kartı Ödeme
 • Başka Banka Kredi Kartı Ödeme
 • Hesaba EFT (İleri Tarihli)
 • Başka Banka Kredi Kartı Ödeme (İleri Tarihli)
 • World Card ve Diğer Kredi Kartı İşlemleri
 • Başka World Kart Ödeme
 • Nakit Avans
 • Bilyoner.com Ödemeleri
 • Sanal Kredi Kartı Limit Tanımlama
 • Kullanım Ayarları

Turkcell Mobil İmza ile Islak İmzanız Cebinizde...

Turkcell Mobil İmza nedir?

Turkcell Mobil İmza, elektronik ortamda ıslak imza atmış gibi işlem yapabilmenizi sağlayan bir servistir. 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’na göre elle atılan imza ile eşdeğer sayılan elektronik imzayı cep telefonunuzla atmanızı sağlar.

Özel sektör ya da kamu sektöründe ilgili kurumun uygulamasını entegre etmesi ile ıslak İmza kullanılması gereken hemen her yerde Turkcell Mobil İmza kullanılabilir. Elektronik imza kanununa göre, belirli bir şekle tabi olan evlilik, tapu gibi işlemler ve bir kişiye başka bir kişinin kefil olması işlemi dışında her işlem elektronik imza ile imzalanabilir.

Nitelikli Elektronik Sertifika nedir?

Nitelikli Elektronik Sertifika, imza sahibinin bilgilerini içerisinde barındıran ve atılmış olan elektronik imzayı doğrulayan, 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ile yasallaşmış elektronik kimlik kartınızdır.

Turkcell Mobil İmza hizmeti için ne kadar ücret ödeyeceğim?

Turkcell Mobil İmza servisine abone olduğunuzda Turkcell tarafından sizin için başvurusu yapılan Nitelikli Elektronik Sertifika için ayrıca ücret alınmaz. Mobil İmza ücretlendirmesi ile ilgili detay bilgiye buraya tıklayarak, Turkcell’in web sitesinden erişebilirsiniz.

Turkcell Mobil İmza’ya kimler başvurabilir?

Mobil İmza kullanabilmek için dilediğiniz bir Turkcell Extra’ya gidip abone olmadan önce, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi üzerinden ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Mobil İmza’nızı aldıktan sonra Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi içerisinden Mobil İmza aktivasyon işlemini gerçekleştirerek Bankamızda kullanıma başlayabilirsiniz.Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi'ne giriş için tıklayınız.

Turkcell Mobil İmza’ya nasıl başvurabilirim?

Turkcell Mobil İmza almak için öncelikle Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’nden ön başvuru yapmanız gerekmektedir.

Mobil İmza’ya ön başvuru yapmak için:

 1. Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’ne giriniz.

 2. Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi üyesi olmayan şahıs firmaları; kredi kartı, banka kartı ya da Business kart bilgileri ile “Kredi Kartı ile Giriş” adımından İnternet Şubemize anında giriş yapabilirler. Şahıs firmaları haricindeki müşterilerimiz ise bankamızla çalıştıkları şubeden alacakları şifre ile Kurumsal İnternet Şubesi’ni kullanmaya başlayabilirler.

  İnternet şubesini Sistem Yöneticili olarak kullanıyorsanız; kendisi ile irtibata geçerek şifre yenileme sürecini başlatmasını isteyebilir ya da blokelenmiş şifrenizi hatırlamanız durumunda aktif edilmesini talep edebilirsiniz.

 3. "Güvenlik Ayarları" menüsünden "Mobil İmza" 'ya tıklayınız.
 4. Mobil İmza sayfasından “Başvuru” butonuna tıklayınız.
 5. Ekrana, Adınızı, Soyadınızı ve Telefon Numaranızı içeren bir ekran gelecektir. Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ederek "Onaylıyorum" butonuna basınız.

Cep telefon numaranızın farklı olması durumunda herhangi bir Yapı Kredi şubesi’ne giderek cep telefonu numaranızı güncelleyebilirsiniz. Size en yakın Yapı Kredi şubesine ulaşmak için tıklayınız.

Onaylıyorum butonuna bastığınızda, mobil imza ön başvurunuz Turkcell’e gönderilecektir. En geç 30 gün içerisinde nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport ya da avukat kimliğiniz ile yeni sim kartınızı (SimPlus128) almak ve başvurunuzu tamamlamak için dilediğiniz bir TurkcellExtra’ya başvurmanız gerekmektedir.*

Size en yakın TurkcellExtrayı öğrenmek için tıklayınız.

*Sim kart değişikliği hattın üzerine kayıtlı olan kişi tarafından yapılabilir. Eğer hattın sahibi değilseniz hat sahibinin başvurudan önce sim kart değişikliği yapıp size yeni sim kartı vermesi, size bu işlem için vekâletname vermesi ya da başvuru sırasında hat sahibi ile beraber gelip kartı değiştirmesini sağlamanız gerekmektedir.

Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi içerisinde Turkcell Mobil İmzamı nerelerde kullanabilirim?

Turkcell Mobil İmzanızı, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi Para Transferi işlemleri için kullanabilirsiniz. Gelecekte, pek çok yeni işlemde de mobil imzanızı kullanabileceksiniz.

Akıllı Şifre kullanıyorum, Mobil İmza’ya başvurabilir miyim?

Evet, Akıllı Cep kullanıyorsanız Turkcell Mobil İmza başvurusu ve aktivasyonu sonrasında bu ürünlerimizi Turkcell Mobil İmza ile kullanmaya devam edebileceksiniz. Akıllı SMS kullanan müşterilerimiz, EFT, Havale ve Kredi Kartı Ödeme işlem onayları için Turkcell Mobil İmza’yı kullanılacaktır. Bu işlemler dışında geri kalan Akıllı SMS gerektiren işlemler için Akıllı SMS almaya devam edeceklerdir. Akıllı şifre hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Mobil İmza’yı hangi telefon ve GSM operatörleri ile kullanabilirim?

Mobil İmza, sim kartı SimPlus128 olan Turkcell hatlı hemen her marka cep telefonunda* çalışmaktadır.

*Yapılan testlere göre sadece, Samsung N500, R220, N620 modellerinde mobil imza aktivasyonu yapılamamakta ancak başka bir telefon modelinde aktivasyon gerçekleştirilirse mobil imza kullanılabilmektedir. Ayrıca Samsung i750 modelinde, Nokia 6110, 5110, Motorola MPX220, Panasonic GD90 ve Sony Erricsson P800, P900, P910i modellerinde mobil imza çalışmamaktadır. Bunlar dışında Turkcell onaylı diğer telefon modellerinde bu güne kadar bir problem tespit edilmemiştir.

Ön başvurusunu Yapı Kredi Bankası dışındaki bankalardan veya noterden yaptığım Mobil İmza'mı Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’nde da kullanabilir miyim?

Evet, kullanabilirsiniz. Mobil İmza'yı Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’nde kullanabilmeniz için İnternet Şubesi’ne girişinizin ardından Mobil İmza'nızı aktive etmeniz yeterlidir.

Mobil İmza ile Yapı Kredi İnternet Şubesi şifre giriş ekranında/işlem sırasında hata alıyorum. Ne yapmalıyım?

Turkcell Mobil İmza telefonunuzun SMS alıp gönderebildiği, Turkcell kapsama alanındaki her yerde çalışacaktır. Eğer kapsama alanı içindeyseniz lütfen telefonunuzu kapatıp tekrar açınız. Problem devam ediyorsa, imzalama mesajı telefonunuza ulaşmıyor veya imzalama işlemini gerçekleştirdiğiniz halde imzaya ilişkin bir hata mesajı alıyorsanız 444 0 532 ya da 444 0 535 numaralı Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayınız. Eğer aldığınız hata mesajı bankacılık işleminiz ile ilgili ise, Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’ne başvurabilirsiniz.

Turkcell Mobil İmza ile ilgili sorularım için kime danışabilirim?

Yapı Kredi Bireysel İnternet Şubesi Mobil İmza işlemleri için 444 0 448 / 0850 222 0 448 numaralı, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi Mobil İmza işlemleri için 444 0 444 / 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’ne başvurabilirsiniz. Doğrudan Turkcell Mobil İmza ile ilgili sorularınız için 444 0 532 ya da 444 0 535 numaralı Turkcell Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor