Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Smart Banking

Smart Banking ile size sunduğumuz özel USB Flash Bellek ve yüksek PKI güvenlik teknolojisiyle çalışan Akıllı Kart sayesinde, bankacılık işlemlerinizi internete bağlanabileceğiniz herhangi bir yerden, ek bir kuruluma gerek kalmadan, güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Smart Banking Nedir?

Smart Banking, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’ni kullanarak gerçekleştireceğiniz bankacılık işlemlerinizin güvenle tamamlanabilmesini sağlayan PKI altyapısı üzerinde çalışan özel bir USB Flash bellektir. Bankacılık İşlemleriniz için imza yetkisi olan çalışanlarınıza özel tanımlanan Smart Banking ile çalışanlarınız şirket hesaplarınıza herhangi bir PC'den güvenle ve kolayca ulaşarak işlemleri gerçekleştirebilirler. Bu ekstra güvenlik sistemi, firmanızca belirlenecek olan yetkili kullanıcı için tanımlanır. Bu sayede, Smart Banking sahibi kişi dışında, firma hesaplarınıza ulaşılamaz.

İnternet Şubesi’nde Güvenlik Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Smart Banking’i kullanmak için gerekli tüm yazılım ve yapılandırma cihazınızın üzerindedir. Bu nedenle bilgisayarınıza hiçbir kurulum ya da ayarlama yapmanıza gerek yoktur.

Smart Banking, içerisindeki Akıllı Kart yüksek güvenlikli PKI (Public Key Infrastructure) teknolojisini kullanır ve güvenlik seviyesini çok üst düzeye çıkarır. Bu cihazı, farklı bilgisayarlarda hiç bir kurulum yapmadan tak çalıştır mantığı ile kullanabilirsiniz. Smart Banking’i bilgisayarınıza her taktığınızda üzerindeki Web tarayıcı otomatik çalışır ve Bankamız Kurumsal İnternet Şubesi’ne yönlenir.

Smart Banking cihazınızı bilgisayarınızın USB girişine takıp, şifresini girdiğiniz an Internet Şube’nizin içerisindesiniz. Hem de web tarayıcınızı çalıştırmanıza, banka web adresini girmenize dahi gerek kalmadan!

Ayrıca, Yeni Smart Banking cihazınızı kaybettiğinizde de korkmayın! Akıllı Kartın şifresi 3 defa yanlış girildiğinde kartınız bloke olacaktır.

Smart Banking'iniz Kaybolur ya da Çalınırsa

Cihazı kaybetmeniz durumunda 444 0 448 / 0850 222 0 448 Yapı Kredi İnternet Destek Ekibini zaman kaybetmeden arayarak internet şubesi erişiminize Güvenlik Blokesi koydurabilir, şubenizden bu güvenlik ürününüzün iptalini sağlayabilirsiniz. Smart Banking cihazınızı kaybetmiş olsanız bile, sadece tarafınızca bilinen Akıllı Kart’ın şifresi, kartı kullanmak isteyecek kötü niyetli kişilerce bilinemeyeceğinden herhangi bir güvenlik tehlikesi oluşmayacaktır. Ayrıca, şifrenin 3 defa yanlış girilmesi durumunda kartınız bloke olacaktır.

Smart Banking'in Avantajları

  • Smart Banking PKI altyapısı üzerine kurulmuş, Smart Kart özellikli’dir.
  • Digital İmza atmaya imkan verecek teknik özelliklere sahiptir!
  • Smart Banking’in sadece bir tane açılış şifresi vardır, ek bir şifre hatırlamak zorunda kalmazsınız!
  • Smart Banking in kullanımı kolaydır! Ek bir kurulum gerektirmeden “tak, çalıştır” mantığı ile kullanabilirsiniz.
  • Windows XP ve MacOS’da çalışır!
  • Smart Banking cihazı her yere taşınabilir! Mini USB Bellek büyüklüğündedir.
  • Bilgisayarınızın USB girişine takılarak çalıştırılır.

Smart Banking Başvuru ve Ücret

Smart Banking’e Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’nden başvuru yapabilirsiniz, ürün ücreti 200TL (+BSMV) ’dir.
Cihazın ücreti hakkında detaylı bilgiyi şubenizden alabilirsiniz.

Smart Banking Teslimatı

Yaptığınız başvuru sonrası, Smart Banking ürününüz en kısa sürede başvuru sırasında belirttiğiniz adresinize kimlik ve imza karşılığı teslim edilir. Bu işlem için ücret alınmaz.

Smart Banking’i Nasıl Aktive Edebilirim?

Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’ne giriş yapıp Ayarlar / Akıllı Şifre İşlemleri / Smart Banking sayfasında Smart Banking başvurunuz ile ilgili bilgiler görüntülenecektir.

Cihazınızı kullanmaya başlamak için bu sayfada yer alan Aktivasyon butonunu tıklayın.

Smart Banking cihazını bilgisayarınıza takın.

Açılan ekranda “Kullanıcı Kodu” ve “Aktivasyon Kodu” yazan alana internet şubesi ekranında görünen bilgileri girin.

Smart Banking kullanımınız için en az 6 haneden oluşan bir PIN Kodu ve PIN kodunuzu unutmanız durumunda kullanacağınız bir PUK Kodu belirleyin.

Smart Banking aktivasyonunuz başarıyla tamamlandıktan sonra, Yapı Kredi Kurumsal İnternet Şubesi’ne belirlediğiniz PIN kodu ile dilediğiniz zaman giriş yapabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi için 444 0 448 / 0850 222 0 448 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayabilir ve teknik destek alabilirsiniz.

Bloke Olan Şifremi Nasıl Aktif Hale Getirebilirim?

Bloke olan şifrenizi (PIN kodunuzu) tekrar aktif hale getirmek için:

Smart Banking cihazını PC’nize takın.Otomatik açılan uygulama penceresinin sağ üst kısmında yer alan Menü sekmesinde “PIN Kilidini Aç” ile PUK kodunuzu girerek yeni PIN belirleyerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

PUK kodunuzu unutmanız durumunda şubenize bilgi vererek yeni bir Akıllı Kart talep edebilirsiniz.

Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

Smart Banking cihazını PC’nize takın. Otomatik açılan uygulama penceresinden Kurumsal İnternet Şubeye giriş yapın. Uygulamanın sağ üst kısmında yer alan Menü sekmesinde “PIN’i Değiştir” ile yeni PIN belirleyerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Smart Banking Ekranı Otomatik Olarak Gelmediğinde Nasıl Açabilirim?

Smart Banking cihazını bilgisayarınıza taktığınızda giriş ekranı otomatik olarak açılır. Açılmadığı takdirde Windows Gezgini/Windows Explorer’da “Bilgisayar/Computer” klasörünü açarak ekranda görünen “midentity” dosyasını tıklayın. Açılan sayfada midstarter.exe dosyasını tıklayın.

Cihazı bilgisayarınıza taktığınızda otomatik olarak açılması için;

Denetim Masası / Control Panel’de yer alan Otomatik Kullan / Auto Play menüsünde Yazılım ve Oyunlar / Software and Games sekmesini Medyanızdan program yükleyin veya çalıştırın / Install or run program from your media seçili olması yeterli olacaktır.

Kullanım Dilini Nasıl Değiştirebilirim?

Smart Banking cihazını PC’nize takın. Otomatik açılan uygulama penceresinin sağ üst kısmında yer alan Menü sekmesinde "Dil" altında bulunan dillerden birini seçebilirsiniz.

Kullanım Konusunda Nasıl Destek Alabilirim?

Smart Banking ürünü konusunda daha detaylı bilgi için 444 0 448 / 0850 222 0 448 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayabilir ve 7/24 teknik destek alabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor