Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Güvenlik için 10 Altın İpucu

E-Güvenlik – 10 Altın İpucu

 1. Antivirüs programı
 2. Kişisel Firewall (Ateş Duvarı) programı
 3. E-posta güvenliği
 4. İşletim sistemi
 5. Bilgisayarınızın fiziki güvenliği
 6. Şifre kullanımı
 7. Akıllı Şifre ve Mobil İmza Kullanımı - Tek kullanımlık şifre teknolojisi
 8. Phishing (e-posta ile bilgi sızdırma) ve casus programlar gibi yaygın tehditlere karşı e-klavye
 9. Kişiselleştirilebilir güvenlik ayarları
 10. Genel kullanım kuralları
 11. Önemli uyarı

Tek Kullanımlık Şifre Teknolojisi ile Yüksek Güvenlik, Yüksek Limit!
Akıllı Şifre, size yüksek güvenlik ve limit artışı sağlayan "Tek Kullanımlık Şifre" teknolojisidir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Güvenlik Duyurularımız sürekli güncellenmektedir.

Antivirüs programı

İnterneti güvenli bir biçimde kullanmanız için bilgisayarınızda en az bir adet lisanslı antivirüs ve / veya casus programlara karşı "anti-spyware" programı yüklü olmalıdır. Bu programın içinde yer alan virüs tanımlamalarını düzenli olarak güncellemeli, haftada en az bir kez tüm sisteminizi virüs taramasından geçirmelisiniz. İnternet üzerindeki ve lisanssız yazılımlardaki tehditlerden koruna bilmek için; bilgisayarınıza girebilecek casus programların yakalanmasında virüs taramaları çok önemli bir rol oynar.

Kişisel Firewall (Ateş Duvarı) programı

Kişisel Firewall (Ateş Duvarı) programları, bilgisayarınıza yönelik ağ trafiğini denetleme özelliğine sahiptir. Bu denetleme sayesinde, internet üzerinden gelen ve bilgisayarınıza zarar verebilecek virüs/trojan/casus programların bilgisayarınıza yüklenmesine engel olabilirsiniz.

E-posta güvenliği

Tanımadığınız kişilerden gelen (özellikle ilişiğinde dosya bulunan) e-postaları açmamalı; bankanızdan gelmiş gibi görünüp, size şifre / kullanıcı kodu / finansal bilgi / hesap numarası / kredi kartı ya da banka kartı numarası soran ya da kişisel bilgilerinizi güncellemenizi isteyen e-postaları asla dikkate almayın. Bankanız olarak sizden hiçbir şekilde e-posta yoluyla bilgi güncelleme ya da şifre işlemleri isteğinde bulunmayacağımızı hatırlatırız. Bu tip sahte e-postalarda yer alan adres uzantılarını açmayarak, istenen bilgileri kesinlikle doldurmayarak ve bize en kısa süre içerisinde bizi konu hakkında bilgilendirerek, siz müşterilerimizi olası dolandırıcılık eylemlerine karşı korumamıza yardımcı olabilirsiniz.

İşletim sistemi

Windows piyasada en yaygın olarak kullanılan işletim sistemidir. İşletim sisteminiz ne olursa olsun, tıpkı antivirüs programlarında olduğu gibi, işletim sistemlerinin de düzenli olarak (sonradan keşfedilen güvenlik boşluklarını gidermek amacıyla) güncellenmesi gerekir. Lütfen bu güncellemeleri düzenli olarak yapmaya özen gösteriniz.

Bilgisayarınızın fiziki güvenliği

İnternet Şubesi için kullandığınız bilgisayarınızın güvenliği çok önemlidir. İnternet Şubesini kullanırken bilgisayarınızın başından kalkmamalı, bilgisayarınızı kullanan başka kişiler varsa, bu kişilerin güvenlik için azami dikkati gösterdiğinden emin olmalısınız.

Şifre kullanımı

İnternet Şubesi şifrenizi belirlerken doğum yılınız gibi kolay tahmin edilebilecek bir rakam birleşimi yaratmamanız, ve şifrenizi düzenli olarak değiştirmeniz güvenliğiniz için gereklidir. Bu şifrenizin, diğer bankacılık şifrelerinizle aynı olmamasına da ayrıca özen göstermelisiniz. Şifrenizi ve kullanıcı kodunuzu bilgisayarınıza ya da fiziki ortamda başka bir yere yazmamalı, cüzdanınızda taşımamalı, kimse ile paylaşmamalı, ve bankanızın sizi bu şifre ve kullanıcı kodu ile tanıdığını unutmamalısınız.

Akıllı Şifre ve Mobil İmza Kullanımı - Tek kullanımlık şifre teknolojisi

Yapı Kredi İnternet bankacılı güvenliğiniz için size Akıllı Şifre ailesini sunmaktadır. Akıllı Cep veya Akıllı SMS ürünlerinden dilediğinizi seçerek her kullanımda size özel tek kullanımlık şifre üretebilir ve bu sayede çift kademeli güvenlik sağlayabilirsiniz.

Turkcell Mobil İmza, elektronik ortamda ıslak imza atmış gibi işlem yapabilmenizi sağlayan bir servistir. Turkcell Mobil İmza’nız varsa internet bankacılığında kullanabilirsiniz.

Phishing (e-posta ile bilgi sızdırma) ve casus programlar gibi yaygın tehditlere karşı sanal klavye

İnternet Şubesi müşterileri için en yaygın güvenlik tehditleri sahte e-postalardan gelen şifre ve bilgi güncelleme istekleri ve kullanıcı farkına varamadan bilgisayarına yerleşen casus programlardan kaynaklanmaktadır. Bu programlardan bazıları, örneğin ‘keyloggers', klavye üzerinde kullanılan her tuş hareketini aynı sırayla kopyalayıp sonrasında casus kullanıcılara iletme fonksiyonuna sahiptir.

İnternet Şubesinde e-klavye kullanımını zorunlu kılmamız, bu yaygın tehditlere karşı daha etkin korunma sağlayabilmek için aldığımız bir önlemdir. Kullanıcılarımızın e-posta güvenliği konusunda bilinçlenmeleri ve antivirüs / kişisel Firewall (Ateş Duvarı) programlarının da yardımıyla bu tehditler büyük ölçüde kontrol edilebilir düzeye inmiştir.

Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden bir yenilik daha:

PC Klavye: Bilgisayarınıza Özel Sanal Klavye!

PC Klavye, Yapı Kredi İnternet Şubesi ve Worldonline şifre giriş ekranında kullandığınız sanal klavyenin kişiselleştirilmiş halidir. Sizin gerçek Yapı Kredi İnternet Şubesi sayfasında olduğunuzu göstererek bazı internet tehditlerinden korunmanızı sağlar. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Kişiselleştirilebilir güvenlik ayarları

İnternet Şubesi hizmetimizde kişiselleştirilebilir güvenlik ayarları bölümü bulunmaktadır. Bu ayarları kendi istekleriniz ve alışkanlıklarınız doğrultusunda tanımlayarak dilerseniz, hesaplarınızı para transferi işlemlerine kapatabilir ya da internet bankacılığına bağlanabileceğiniz yerleri (ör: sadece evdeki bilgisayarınız) ve zaman dilimlerini (ör: sadece akşamları) kısıtlayabilirsiniz. Tüm bu uygulamalara ‘Güvenlik Ayarları' menüsünden ulaşabilirsiniz.

 • Bilgisayarınızda lisanslı programlar kullanın.
 • İnternetten indirdiğiniz ya da bilgisayarınıza yüklemek istediğiniz programları mutlaka virüs kontrolünden geçirin.
 • İnternet Şubesi kullanımızı en güvenli şekilde sonlandırmak için, ekran penceresini X ile kapatmak yerine "Güvenli Çıkış" butonunu kullanın.
 • Hesap hareketlerinizi ve kredi kartı harcamalarınızı düzenli olarak kontrol edin.
 • Kaynağını bilmediğiniz programları bilgisayarınıza yüklemeyin, ‘.exe' uzantılı programlara özellikle dikkat edin.
 • www.yapikredi.com.tr sayfamızda düzenli olarak güncellenen güvenlik uyarılarını takip edin.
 • İnternet erişiminizi ADSL ile sağlıyorsanız, interneti kullanmadığınız zamanlarda bağlantınızı kapatın.
 • İnternet Şubesi hizmetimizden yararlanmaya başlamadan önce, tarayıcınızın sağ alt köşesinde bir adet kilit ya da anahtar ikonunun bulunmasına dikkat edin. Şüphelendiğiniz bir durum olursa ikonun üzerine tıklayarak, sertifikanın bankamız adına düzenlendiğinden emin olun.
 • İnternet Şubesi işlemlerinizi, güvenliğinden emin olmadığınız, herkesin kullanımına açık bilgisayarlardan yapmayın.
 • Bilmediğiniz kişi ya da kurumlardan gönderilen e-postaların içerisindeki adres uzantılarına tıklamayın, mesaj ekindeki dosyaları bilgisayarınıza yüklemeyin.
 • Erişmek istediğiniz internet sayfasının adresini tarayıcınızın adres satırına kendiniz yazın.
 • Şüpheli gördüğünüz durumlar için 444 0 444 / 0850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’nı arayarak İnternet Destek Ekibimiz ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Önemli Uyarı

Hesaplarınızda size ait olmayan bir işlem ile karşılaşırsanız veya İnternet Şubesine girişte kullandığınız şifrelerinizin üçüncü şahıslarca öğrenildiğini düşünüyorsanız, vakit kaybetmeden 444 0 444 / 0850 222 0 444 nolu telefondan 4 ve 1 tuşlayarak İnternet Destek Hattımız ile görüşmenizi rica ederiz. Müşteri Temsilcilerimiz size gerekli desteği sağlayacaklardır.

Hesabınız ile ilgili kayıtlar yasalar ile belirlenmiş süreler içerisinde saklanmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor