Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi

İşler yolunda gitmediğinde kredi kartı borcunuz güvende!

 • Bordrolu çalışanlar için istem dışı işsizlik,
 • Serbest meslek sahipleri ve devlet memurları için geçici iş görmezlik,
 • Öğrenciler, ev hanımları ve emekliler için kaza veya hastalık sonucu 7 günden daha uzun hastaneye yatma durumlarında,

en son hesap özetinizdeki, ileriye yönelik taksitleriniz de dahil olmak üzere, kredi kartı harcamalarınızın ödenmesini güvence altına alır.

Siz tekrar iş buluncaya, iş başına dönünceye veya iyileşinceye kadar geçecek sürede, kredi kartı borçlarınızın büyüyen bir yüke dönüşmesini önler.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, aynı zamanda bir yaşam sigortasıdır. Sigorta süresi içinde olası bir yaşam kaybı veya tam ve daimi maluliyet durumunda da kredi kartı borcunuz güvence altındadır.

Priminiz kredi kartı hesap özetinizdeki, ileriye dönük taksitleriniz de dahil olmak üzere, aylık toplam borcunuzun %1'i kadardır. Eğer borcunuz yoksa prim ödemezsiniz.

Bu sigortadan, Business Worldcard'lar hariç, Yapı Kredi Bankası'nın tüm Yapı Kredi kredi kartı sahipleri yararlanabilir.

 • İstem dışı işsizlik teminatından yararlanabilmek için, kendi istek ve kusurunuz dışında işsiz kalmanız, ayrıldığınız iş yerinde en az 6 aydır aralıksız çalışmış olmanız ve Türkiye İş Kurumu'ndan işsizlik ödeneği alıyor olmanız gereklidir.
 • İstem dışı işsizlik teminatı, geçici iş göremezlik teminatı ve gündelik hastane teminatı için muafiyet süresi, sigorta başlangıç tarihinden itibaren 120 gündür.
 • İstem dışı işsizlik ya da geçici iş göremezlik teminatları için, riskin ortaya çıkmasından sonra 30 günlük, gündelik hastane teminatı için ise , hastaneye yatıştan sonra 7 günlük bekleme süresi uygulanır. Bekleme süreleri için ödeme yapılmaz.
 • İstem dışı işsizlik, geçici iş göremezlik ya da gündelik hastane tazminatı teminatları, güvence kapsamında bulunan kredi kartının riskin gerçekleştiği tarihten önceki son hesap özetindeki toplam borcu üzerinden hesaplanır. Hesaplanan bu teminat tutarı %40'lık taksitler halinde, riskin devam etmesi koşuluyla en fazla 3 ay boyunca kredi kartı hesabına tazminat olarak yatırılır.
 • Aynı ya da ilişkili nedenden kaynaklanan durumlarda yeniden tazminat alabilmek için en az 6 ay geçmesi gereklidir. Farklı bir nedenden yeniden tazminat almak için bekleme süresi 1 aydır.
 • Yaşam kaybı ve tam ve daimi maluliyet teminatları, güvence kapsamındaki kredi kartının riskin gerçekleştiği tarihten önceki son hesap özetindeki toplam borcu üzerinden tazminat olarak ödenir.
 • Birden fazla kredi kartınız teminat kapsamındaysa hesap kesim tarihlerine göre önceliklendirilerek borçlar ödenir.
 • Bir sigortalı, istem dışı işsizlik, geçici iş göremezlik ve gündelik hastane teminatlarından en fazla 2 kere, toplamda en fazla 6 ay yararlanabilir.
 • Sigortaya giriş yaşı 18-60 arasıdır. Siz aksini belirtmedikçe her yıl otomatik olarak yenilenecek sigortanız ile bu güvenceden uygun şartlarda 65 yaşına kadar yararlanabilirsiniz.
 • Sigorta, kart bazında yapılır.
 • Tüm teminatlar için tazminat üst sınırı sigortalı bazında 10.000 TL'dir.
 • Sigorta sözleşmesi, poliçe ilk priminin ödendiği tarihte başlar ve bir yıl boyunca devam eder. Süre uzatma hakkı sigortacıda saklı olmak şartı ile sigortalının aksi bir talebi olmadığı sürece sigorta süresi her yıl 1 yıl süre ile uzatılır.
 • Tazminat ödemeleri Hayat Sigortası Genel Şartları, Borç Ödeme Sigortaları Genel Şartları ve Ürün Özel Şartları çerçevesinde yapılır.
 • Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, Allianz Yaşam ve Emeklilik A.Ş. tarafından sunulmaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Kredi Başvurusu Yapmak İstiyorum BES Başvuruşu Yapmak İstiyorum
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kredi Türü
Kampanya
Kredi Vadesi (Ay)
Kredi
Tutarı (TL)
TL
Sil
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
HESAPLA
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Yükleniyor...
Yükleniyor