Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Gelir Güvencesi Sigortası

İşinizi kaybederseniz ya da kendi işinizde bir süre çalışamaz hale gelirseniz temel giderlerinizi Gelir Güvencesi Sigortası ile karşılayabilirsiniz.

Gelir Güvencesi Sigortası nedir?

Gelir Güvencesi Sigortası, siz yeni bir iş buluncaya ya da işinizin başına yeniden dönünceye kadar geçecek sürede, mutfak harcamalarınızın karşılanmasını, telefon, elektrik gibi fatura ödemelerinizin aksamamasını sağlayan bir sigortadır.

Sigorta süresi içerisinde gelir kaybına yol açacak beklenmedik durumlarda (istem dışı işsizlik, geçici iş görememe ya da uzun süreli hastanede yatarak tedavi) bu durumun ortaya çıktığı andaki istihdam durumunuza bağlı olarak size uygun olan teminattan yararlanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra olası bir yaşam kaybı durumunda ailenize, tam maluliyet durumunda ise size tazminat ödenir.

Gelir Güvencesi Sigortası’nın Teminatları nelerdir?

Faydalanacağınız teminatlar riskin gerçekleştiği andaki istihdam durumunuza göre belirlenir.

İstem Dışı İşsizlik Teminatı

Bir işveren yanında bordrolu çalışırken kendi istek ve kusuru dışında işini kaybeden kişilerin uğradıkları gelir kaybını güvence altına alır.

İstem Dışı İşsizlik Teminatından yararlanacak kişiler, aynı iş yerinde 12 ay boyunca aralıksız çalışmış ve İŞKUR (Türkiye İş Kurumu) işsizlik sigortası kapsamında işsizlik ödeneğine hak kazanmış çalışanlardır.

Geçici İş Göremezlik Teminatı

Kamu ya da serbest çalışanların, poliçede tanımlanan bir olay neticesinde geçici olarak iş göremez hale gelmeleri durumunda sigortadan yararlanmasını sağlar.

Gündelik Hastane Teminatı

Herhangi bir işte çalışmayanların (öğrenci, ev hanımı gibi) bir kaza veya hastalık sonucu 7 günden daha uzun süren yatarak hastane tedavilerinde tazminat ödemesini kapsayan bir teminattır.

Gelir Güvencesi Sigortası İçin Ne Kadar Prim Ödemeniz Gerekiyor?

Gelir Güvencesi Sigortası'nın amacı siz yeni bir iş buluncaya ya da yeniden işinizin başına geçinceye kadar temel ihtiyaçlarınızı karşılamaya yöneliktir. Bu nedenle gelirinizin belirli bir kısmı teminat altına alınmaktadır. Gelin örneklerle açıklayalım:

Örnek 1

Aylık brüt maaşı 1.200 TL olan bir kişinin istem dışı işsizlik, geçici iş görememe ya da uzun süreli hastanede yatarak tedavi durumlarında ödenecek aylık tazminat tutarı 450 TL, yaşam kaybı ve tam maluliyet durumlarında ödenecek tazminat tutarı 4.500 TL'dir. Aylık 14,06 TL prim ödemeli Gelir Güvencesi paketi ilgili teminatları sağlamaktadır.

Örnek 2

Aylık brüt maaşı 750 TL olan bir kişinin istem dışı işsizlik, geçici iş görememe ya da uzun süreli hastanede yatarak tedavi durumlarında ödenecek aylık tazminat tutarı 300 TL, yaşam kaybı ve tam maluliyet durumlarında ödenecek tazminat tutarı 3.000 TL'dir. Aylık 9,37 TL prim ödemeli Gelir Güvencesi paketi ilgili teminatları sağlamaktadır.

Tazminat ödemeleri gün esaslı yapılacaktır.

Gelir Güvencesi Sigortası İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

  • Sigorta süresi 1 yıldır. Aksi kararlaştırılmadıkça her yıl 1 yıl süreyle uzatılabilir.
  • Sigorta başlangıç yaşı 18-60 yaş arasındadır. Sigorta başladıktan sonra uygun şartlarda 65 yaşına kadar yenilenebilir.
  • Primler sigorta teminat tutarına göre belirlenir.
  • Poliçe Türk Lirası olarak düzenlenir.
  • Vefat ve maluliyet teminatı zorunlu teminattır. Dönüşümlü teminatlarda (istem dışı işsizlik, geçici iş görememe ya da uzun süreli hastanede yatarak tedavi), sigortalı gelir kaybının ortaya çıktığı andaki istihdam durumuna bağlı olarak bu teminatlardan sadece birisine hak kazanır.
  • Gelir Güvencesi Sigortası'nda istem dışı işsizlik teminatından yararlanabilmek için, ayrıldığınız iş yerinizde en son 12 aydır aralıksız çalışmış olmanız ve Türkiye İş Kurumu'ndan işsizlik ödeneği alıyor olmanız gereklidir.
  • İstem dışı işsizlik teminatı, geçici iş göremezlik teminatı ve gündelik hastane teminatı için muafiyet süresi sigorta başlangıç tarihinden itibaren 180 gündür.
  • Tazminat, istem dışı işsizlik ya da iş göremezlik durumunun ortaya çıkmasından sonra 60 günlük, gündelik hastane tazminatının ödenebilmesi için hastaneye yatıştan sonra 7 günlük bekleme süresi sonunda ödenmeye başlar. Bekleme süresi için ödeme yapılmaz.
  • İstem dışı işsizlik, iş göremezlik ve gündelik hastane tazminatları, muafiyet ve bekleme sürelerinin sonunda en fazla 6 ay boyunca ödenir.
  • Bir sigortalı vefat veya maluliyet dışında kalan istem dışı işsizlik, iş göremezlik ve gündelik hastane tazminatı teminatlarından en çok iki kez/toplam 12 ay yararlanabilir.

Gelir Güvencesi Sigortası’na Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Yapı Kredi Şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Başvurusu Yapmak İstiyorum BES Başvuruşu Yapmak İstiyorum
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor