Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Hızlı Geçiş Sistemi

Otoyol ve köprülerde Yapı Kredi HGS’nizi kullanın, gişelerde beklemeden geçin!

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), kolay, hızlı ve indirimli geçiş yapmayı sağlayan özel bir uygulamadır. Bankamızdan HGS etiketi alarak, HGS’nin fırsatlarından hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

HGS'nizi İstanbullines'ın sunduğu Eskihisar-Tavşanlı hattında feribot seyahatlerinizde ve İDO İstanbul Deniz Otobüsleri’nin Eskihisar, Topçular, Harem ve Sirkeci iskelelerinden yapacağınız feribot seyahatlerinizde kullanabilirsiniz. Üstelik HGS’nizi artık İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Osman Gazi köprü geçişlerinde de kullanabilirsiniz.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

HGS Başvurunuzu Yapı Kredi İnternet/Mobil Şubemizden ve Yapı Kredi şubelerinden* kredi kartınızı veya hesabınızı kullanarak yapabilirsiniz.

Bireysel İnternet / Mobil Şube'ye üye olmak istiyorsanız ya da şifrenizi unuttuysanız Şifre Al/Şifremi Unuttum menüsünden hemen yeni bir şifre alabilirsiniz.

Yapı Kredi'den HGS'nizi alabilmek için Yapı Kredi hesabınız ya da kredi kartınız olması gerekmektedir.

Başvuru sırasında gerekli olan bilgiler için ruhsatınızı yanınızda bulundurmanızı unutmayın.

Yapı Kredi İnternet/Mobil Şube

Yapı Kredi İnternet Şubesi’ne giriş yapıp Başvurular > Hızlı Geçiş Sistemi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilir, ayrıca HGS’niz ile ilgili bakiye görüntüleme, hareket izleme, otomatik talimat güncelleme gibi işlemlerinizi de internet şubesi içerisinden yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Mobil Şube’de ise Başvurular > HGS > HGS Başvuru adımlarını izleyerek Hızlı Geçiş Sistemi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Bireysel internet/mobil şube şifreniz yoksa veya şifrenizi unuttuysanız, Şifre Al/Şifremi Unuttum butonuna tıklayarak hemen şifre alabilir, kullanıcı kodunuz ya da T.C. Kimlik Numaranızla giriş yapabilirsiniz. Şifre alabileceğiniz diğer kanallar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi

444 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak Hızlı Geçiş Sistemi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Şubeleri

Size en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne uğrayarak, kredi kartınız veya hesabınızı kullanarak başvuru yapabilirsiniz.

SMS

HGS yazıp T.C. Kimlik Numaranızı 4454’e SMS ile göndererek HGS başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi'den HGS'nizi alabilmek için Yapı Kredi hesabınız ya da kredi kartınız olması yeterlidir. Başvuru sırasında gerekli olan bilgiler için ruhsatınızı yanınızda bulundurmanızı unutmayın.

Yapı Kredi şubelerine başvurarak HGS etiketinizi anında teslim alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl Kullanacaksınız?

HGS etiketinizi, aracınızın ön camına monte etmeniz gerekmektedir. Yapı Kredi HGS ile paralı otoyol ve köprülerde HGS'ye ayrılmış gişelerden aracınızla durmaksızın geçiş yapabilirsiniz. HGS gişesinden geçtiğinizde geçiş ücretinin ödenip ödenmediği HGS gişelerindeki elektronik panelden görülebilmektedir.

HGS’nizi İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu Osman Gazi köprü geçişlerinde de kullanabilirsiniz. Osman Gazi Köprüsü geçişlerinde HGS bakiyenizin yeterli olmaması durumunda, Köprü geçiş ücreti tutarı HGS talimatının bulunduğu Yapı Kredi kredi kartı veya vadesiz hesabınızdan otomatik olarak alınarak HGS bakiyenize aktarılır. Böylelikle, köprü geçişiniz sırasında hiç beklemeden otomatik yüklenen bakiye ile geçiş ücretinizi ödemiş olursunuz. Seyahatinize hiçbir ek işlem yapmadan devam edebilirsiniz. Köprü geçiş tutarının HGS bakiyesine aktarılması için, HGS talimatınızın bağlı olduğu kredi kartınızda yeterli limit veya hesabınızda yeterli bakiye bulunması gerekmektedir. Köprü geçiş ücretlerini görüntülemek için tıklayınız.

Otomatik Yükleme Talimatı Nasıl Vereceksiniz?

  • Yapı Kredi HGS ürününe otomatik yükleme yapılması için Yapı Kredi kredi kartınızdan ya da Yapı Kredi hesabınızdan talimat verebilirsiniz.
  • Yapı Kredi HGS’nizi aldığınız sırada etiketinize yükleme yapmanız, otomatik yükleme talimatı vermeniz, minimum HGS bakiyesi ve otomatik yüklenecek tutarları belirlemeniz gerekmektedir. Bu tutarlar PTT’nin belirlediği miktarların altında olmamalıdır.
  • HGS bakiyeniz belirlemiş olduğunuz bakiyenin altına düştüğünde, seçtiğiniz otomatik yükleme tutarı kadar bakiye HGS'nize yüklenir. Böylece HGS bakiyenizi kontrol etmeden rahatça seyahat edebilirsiniz.
  • PTT tarafından belirlenmiş olan minimum ilk yükleme tutarı, HGS bakiyesi ve yükleme tutarları aşağıdaki şekildedir.
1. Sınıf Araç 2. Sınıf Araç
İlk Yükleme Tutarı 30 TL 37,5 TL
Minimum HGS Bakiyesi 17,50 TL 21,75 TL
Otomatik Yükleme Tutarı 17,50 TL 21,75 TL
  • Tek seferlik alınan HGS etiketi ve HGS kartı satış bedeli aşağıdaki şekildedir.
Ücret ve Komisyonlar Tutarlar Tahsilat Periyodu
HGS etiketi satış bedeli 25 TL Tek seferlik
HGS kartı satış bedeli 60 TL Tek seferlik

HGS satış sözleşmesine ulaşmak için tıklayınız.

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor