Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

Çeyiz Hesabı

Düzenli ödemelerle uzun dönemli birikim sağlayan, devlet katkılı Vadeli Mevduat!

Yapı Kredi Çeyiz Hesabı, Türk Lirası cinsinden açılabilen, aylık veya üç aylık olarak tercihinize göre vadesiz hesabınızdan veya Yapı Kredi kredi kartınızdan düzenli ödeme talimatı verebileceğiniz vadeli mevduat ürünüdür.

24 yaşını doldurmamış ve henüz evlenmemiş tüm TC vatandaşları ve Mavi Kart sahipleri Çeyiz Hesabı açabilir.

Yapı Kredi Çeyiz Hesabı’yla avantajlı faiz oranlarımızdan sürekli faydalanırsınız, her ödemeniz güncel oranlarımızla değerlenir. Üstelik dilediğiniz zaman ödemenizi yapabilir, her bir dönemde iki defa hesabınızdan para çekebilirsiniz.*

*Açılış tarihinden itibaren yatırılması gereken asgari tutarlar toplamından fazla olan bakiyenizi, dilerseniz tamamına kadar çekebilirsiniz.

Nasıl Çeyiz Hesabı Açarım?

Size en yakın Yapı Kredi Şubesi'ni ziyaret ederek Çeyiz hesabınızı açabilirsiniz.

Ne Kadar Kazanacağım?

Çeyiz Hesabı ile; faiz getirisi yanında, birikiminizin %25’ine kadar devlet katkısından yararlanabilirsiniz.

Vade Devlet Katkısı Oranı Azami Katkı Tutarı
36-47 10% 5.019,45 TL
48-59 15% 5.646,89 TL
60+ 25% 7.500 TL

Aylık 125,48 TL ile 1.254,87 TL arasında düzenli ödeme talimatı verebilir, ayrıca açılışta bir defaya mahsus olarak 18.822,94 TL'ye kadar bir tutar yatırabilirsiniz.*

*3 aylık talimat verilmesi halinde limitler 3 katına çıkacaktır.

Devlet Katkısına Kimler Başvurabilir?

27 yaşını doldurmadan ilk evliliklerini yapan ve minimum 3 yıl boyunca yönetmelikte belirtilen kriterlere uygun olarak ödemelerini yapmış olan tüm Çeyiz Hesabı sahibi müşterilerimiz devlet katkısından yararlanabilir.

Devlet Katkısı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Minimum üç sene boyunca, alt ve üst limitler dahilinde düzenli ödemelerinizi aksatmadan* birikim yaparak, 27 yaşınızı doldurmadan ilk evliliğinizi yapmanız halinde; evlilik tarihinizden itibaren altı ay içinde uluslararası aile cüzdanı ve ilk evliliğiniz olduğuna dair ilçe nüfus müdürlüklerinden alacağınız belge ile devlet katkısı için başvuru yapabilirsiniz.

*Aylık ödeme planı seçmeniz halinde bir dönem içinde 3 defa, üç aylık ödeme planı seçmeniz halinde ise 1 defa ödeme atlama hakkınız vardır.

Detaylı Bilgi

Yukarıda bahsedilen tüm tutarlar (düzenli ödeme limitleri, devlet katkısı azami tutarları) her sene Resmi Gazete’de yayımlanan değerleme oranına göre yeniden düzenlenecektir. Bu değişiklikler mevcut ve yeni tüm müşteriler için geçerli olacaktır.

Yapı Kredi faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Yapı Kredi Çeyiz Hesabı ile ilgili detaylı bilgi ve bilinmesi gerekenler için lütfen tıklayınız.

Çeyiz Hesabı ve Devlet Katkısına Daire Yönetmelik’e buradan ulaşabilirsiniz.

E-Mevduat Başvurusu
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor