Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri

5D Mevduat

Yatırımın yıldızı: 5D Vadeli Mevduat Hesabı

Sağladığı Avantajlar

5D Vadeli Mevduat Hesabı yatırımcıları, klasik mevduat ürünlerinden farklı olarak aşağıdaki avantajlardan faydalanabilir:

 • Vadeli mevduatını vade tarihinden önce başka para birime dönüştürmek istendiğinde faiz kaybı yaşanmaz.
 • Piyasa hareketleri doğrultusunda döviz dönüşümleri yapılarak kur değisimlerinden getiri sağlanabilir.
 • Kur ve faiz değişimleri sırasında arbitraj olanaklarından yararlanılabilir.

Ürün Tanımı

5D Vadeli Mevduat Hesabı, klasik mevduat ürününden farklı olarak yatırımcıya açtığı vadeli mevduat kontratı üzerinden mevduatın vadesini bozmadan 5 farklı döviz cinsine (TL, USD, EUR, GBP, XAU) dönüşüm yapabilme ve faiz getirisi elde etme olanagı sağlayan bir mevduat ürünüdür.

Ürün Işleyişi

5D Vadeli Mevduat Hesabı kullanmak isteyen yatırımcı;

 1. Yatırım süresi boyunca aşağıda belirtilen döviz birimi arasından kullanmak istediklerini belirler.
  • Türk Lirası
  • Amerikan Doları
  • Euro
  • Ingiliz Sterlini
  • Altın
 2. 5D Vadeli Mevduat Hesabı açılışta tek döviz cinsi üzerinden başlatılacağı için açılış yapmak istedigi döviz cinsini ve anapara tutarını belirler.
 3. 5D Vadeli Mevduat Hesabı için seçilen farklı döviz cinslerine işletilecek faiz oranları üzerinde mutabık kalarak 5D Vadeli Mevduat Hesabı Açılış Emri’ni verir.
 4. Islem Tarihi’nde Yatırımcı Hesabı’ndan açılış komisyonu ve BSMV tahsil edilir. Tahsil edilen açılış komisyonu ve BSMV Tutarları, 5D Vadeli Mevduat Hesabı’nın vade tarihine kadar kapatılmaması halinde yatırımcı hesaplarına iade edilecek olup bu tutarlara faiz işletilmeyecektir.
 5. 5D Vadeli Mevduat Hesabı’na vade süresi boyunca Anapara üzerinden işlem başlangıcında anlaşmaya varılan gecelik faiz oranı işletilmeye başlanır.
 6. Yatırımcı, vadeli mevduatının vade süresi boyunca herhangi bir gün döviz dönüşümü yapmak istediğinde talimat verir. Döviz Dönüşüm Talimatı’nda;
  • Hangi döviz cinsinden (veya cinslerinden),
  • Hangi miktarlarda,
  • Hangi döviz cinsine (veya cinslerine),
 7. dönüşüm yapılacağıyla ilgili detaylar belirtilir.
 8. Döviz Dönüşümünün gerçekleştirilmesinin ardından bir sonraki dönüşüme (değişiklik yapılmaması halinde vade tarihine) kadar her döviz birimindeki anapara üzerinden mevduat başlangıcında belirlenmiş olan oranlarla faiz işletilmeye başlanır.
 9. Yatırım vadesi geldiğinde, anapara ve faiz getirileri ile birlikte açılış komisyonu ve BSMV tutarları da yatırımcı hesaplarına geçer, 5D Vadeli Mevduat Hesabı, vade tarihinde temdit etmeyecek olup mevduat sona erer.

Önemli Noktalar

 • Mevduat açılışında her döviz cinsi için belirlenen faiz oranları Mevduat vadesi boyunca geçerli olacaktır.
 • Mevduat gecelik olarak sadece anapara olarak temdit eder ve vade sonunda temdit etmez.
 • Mevduat açılışında, döviz cinsi seçiminde yatırımcının seçtiği döviz cinslerinde tanımlı hesapları ve Açılış Döviz Cinsi ile ilgili hesapta yeterli bakiye bulunmalıdır. Tercih edilen döviz cinsinde tanımlı hesap bulunmaması halinde 5D Vadeli Mevduat Hesabı açılışı islemi sırasında gerekli hesap hemen açılabilir.
 • Mevduat süresi boyunca ürüne açılış esnasında tanımlanan döviz cinsleri dışında farklı döviz cinsi eklenemez.
 • Mevduat vadesi 1 gün (mevduata gecelik faiz işletildiği anlamına gelir), mevduat süresi ise müşteri talebine bağlı olarak değişir. Mevduat süresi, anaparanın ne kadar süreyle bağlanacağını ve 5D Vadeli Mevduat Hesabı’na ne kadar süreyle gecelik faiz işletileceğini gösterir.
 • Ürünün islem tarihi ile valör tarihi arasında iptal edilmesi halinde, açılış komisyonu ve BSMV tutarları yatırımcı hesaplarına iade edilir. Valör tarihinden sonra iptal edilen mevduatlarda ise açılış komisyonu ve BSMV tutarları iade edilmez.

Vergilendirme

5D Vadeli Mevduat Hesabı, 01/01/2013 tarihiyle yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu kararı uyarınca Türk Parası ve Yabancı Para vadeli mevduatlara uygulanan stopaj oranlarına tabidir.

E-Mevduat Başvurusu
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Müşteri temsilcisine bağlanarak hemen destek alabilirsiniz.

ONLINE HİZMET
MessageBox Image
Hesaplama Araçları

Bireysel Kredi Hesaplama

Tüm Hesaplama Araçları
Teknik bir sorun yaşanmaktadır, sorunun giderilmesi için çalışmamız devam etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Kampanya :
Kredi Vadesi (Ay) :
Kredi Tutarı (TL) :
Önemli Not
Bireysel ihtiyaç kredisi ve Kobi nakit destek kredisi faiz oranlarımız müşteri özelinde değişebilmekte olup, yukarıdaki hesaplamalar örnektir. Başvuru ve kredi kullanımı sırasında faiz oranınız değişebilir.

Konut kredisi faiz oranı, herhangi bir opsiyonel ürünle birlikte Çınar Paketi alınması durumunda geçerli faiz oranıdır (aylık Eşit Taksitli ödeme tipleri için geçerlidir).
FAİZ ORANI 0.00 %
AYLIK TAKSİT 0.00 TL
GERİ ÖDENECEK TOPLAM TUTAR 0.00 TL
HEMEN BAŞVUR

* Lütfen zorunlu alanları doldurunuz.

Bu tutar ve vade seçenekleri için kampanyamız bulunmamaktadır.

Ödeme Planı

Tarih Kredi Tutarı TL
Döviz Cinsi TL Kredi Vadesi AY
Faiz Oranı (Aylık) KKDF Oranı
BSMV Oranı Taksit Tutarı TL
Aylık Maliyet Oranı Yıllık Maliyet Oranı
Müşteri Tipi Kredi Türü
Kampanya    

Masraf ve Komisyonlar

Taksit No Taksit Tarihi Taksit Tutarı Taksit İçindeki Anapara Taksit İçindeki Faiz KKDF BSMV Kalan Anapara

Bu ödeme planında yer alan faiz oranı, ücret ve komisyon tutarları, tüketicilerin bilgi edinmeleri amacıyla ve Bankamızca özel bir yükümlülük içermeksizin, bilgi niteliğindedir. Bu ödeme planında yer alan bilgiler Ödeme Planının hazırlandığı tarih itibarıyla geçerli değerleri yansıtmaktadır. Örnek ödeme planı oluşturduğunuz ürünü Yapı Kredi’den kullanmaya karar verdiğinizde, Bankamızın ilan etmiş olduğu güncel faiz, ücret ve komisyon tutarları geçerli olacaktır. Yapı Kredi faiz oranı, ücret ve komisyon tutarlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.


Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir.


Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan “sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir.

Başvurunuzu dilediğiniz Yapı Kredi şubesinden yapabilirsiniz.

Konut Kredisi başvurularınızı İnternet,SMS veya tüm Yapı Kredi ATM'leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için KONUT (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredisi başvurularınızı hemen başvur butonuna tıklayarak, internet şubesi, SMS veya tüm Yapı Kredi ATM’leri üzerinden kolayca yapabilirsiniz. SMS ile başvurmak için BIREYSEL (Boşluk) TCKN (Boşluk) Aylık Net Gelirinizi yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.
YapıKredi

Son Hesaplamalar

Yükleniyor...
Yükleniyor