Sizin İçin Buradayız
Ürün ve Hizmet Ücretleri
Ara

Finans sektöründe "Sektörün en iyi bankacılarını yetiştirme" vizyonu ile hem şube hem genel müdürlük pozisyonları için yetenekli üniversite öğrencileri ile buluşmayı hedefliyoruz.

Bu yüzden doğru yetenekleri doğru zamanda Yapı Kredi'ye kazandırabilmek için üniversitelerle olan ilişkilerimize çok önem veriyor ve Türkiye'deki bazı üniversiteler ile birlikte çalışıyoruz.

Öğrencilerle olan ilişkilerimiz kapsamında:

  • Üniversitelerin ve ticaret liselerinin öğrencilerine Yapı Kredi'de staj imkânı yaratıyoruz.
  • Uluslar arası ve Türkiye kapsamında aktivitelerini yürüten öğrenci birlikleri ve sivil toplum örgütleri ile birliktelikler kurarak çalışmalarını destekliyoruz.
  • Üniversitelerden gelen söyleşi, seminer ve eğitim davetlerine mümkün olduğunca katılmaya çalışıyoruz.

Yapı Kredi'de her çalışanımız kariyer basamaklarında yükselmek için eşit haklarla sahiptirler. Kariyer yolunuzda ilerlemeniz için dikkat edilen en önemli noktalar eğitim düzeyi, kişisel gelişim, performans ve Yapı Kredi'deki kıdeminiz olacaktır. Yapı Kredi’de kariyerinizi doğru yönlendirmenizi destekleyecek en önemli noktalardan biri de her seviyede kişisel gelişiminizin Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Eğitim ve seminerleridir.

Merve Candemir

Merve Candemir

"Yapı Kredi'de yapacağınız staj, iş hayatınızın provasıdır."

Profesyonel Hayata İlk Adım

2011 yılının Nisan ayında Yapı Kredi Bankası'nın İnsan Kaynakları Departmanı'nda staja başlayarak profesyonel hayata ilk adımımı attım.Henüz 2.sınıf öğrencisiyken iş yaşamına bu kadar yakın olabilmek ve gerçek anlamda tecrübe edinebilmek benim için çok büyük bir şans oldu. Stajım sona erdiğinde Türkiye'nin en saygın kuruluşlarından biri olan Yapı Kredi Bankası'nda 6 ay çalışmış olacağım. Kariyerimi daha net hedeflerle belirleyeceğim ve özgeçmişime gerçek bir iş deneyimi ekleyeceğim için çok mutluyum.

İlk İş Günüm

İlk iş günümden itibaren etrafımdaki herkes bana oldukça sıcak ve samimi davranarak elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı ve benim için önemli bilgiler aktardı.Ben de bu süre içinde oldukça güzel tecrübeler edindim. Farklı alanlarda görev ve sorumluluklar alarak kurumun bir parçası olmak,o kurumun nasıl büyük başarılar elde ettiğine birebir tanıklık etmeme olanak sağladı.

Ne Öğrendim?

Sosyal sorumluluk,markalaşma,çalışan memnuniyeti gibi birçok kavramın İnsan Kaynakları Departmanı'ndaki çalışma süreçlerinde nasıl rol aldığını öğrendim. Bir çok toplantıya katılarak profesyonel kişilerin deneyim ve bilgisinden faydalanma imkanı buldum. Bir stajdan öğrenebileceğimden çok daha fazlasına ulaştığımı,bu dönem boyunca edindiğim tüm bilgi ve tecrübelerin mezun olduktan sonra benim için bir ayrıcalık yaratacağını düşünüyorum. İleride de Yapı Kredi ailesinin bir parçası olmayı umut ediyor, staj yapacak olan diğer arkadaşların da sorumluluk duygusuyla işlerini sahiplenmelerini ve keyifli bir staj dönemi geçirmelerini diliyorum.

Sertaç Öz

Sertaç Öz

“Kariyerime Fark Yaratan Ilk Adım…”

Profesyonel Hayata İlk Adım

Profesyonel iş hayatıyla tanışma hikayem bir gün okul mailimi kontrol ederken Yapı Kredi ve stajyerlik başvuruları hakkındaki bir bilgilendirme ile karşılaşmamla başladı. Yapı Kredi gibi kurumsal ve köklü bir şirketin parçası olabilmek düşüncesinin yarattığı heyecanla hemen başvurdum, sonrası henüz üniversite sıralarında ders görürken tecrübe edilen ciddi bir mülakat süreci ve başarıyla sonuçlanmasının mutluluğu.

İlk İş Günüm

Hayatım boyunca unutamayacağım Bankacılık Üssü’ne ilk geldiğim günden itibaren, bağlı olduğum Uygulama Geliştirme ve Koordinasyon Grubu üyeleri gerçekten çok sıcak ve cana yakındı, her zaman da böyle sürdü. Grup ve banka bünyesinde yürütülen işler hakkında onların bıkmadan, sıkılmadan anlattıklarıyla bilgi sahibi oldum.

Ne Öğrendim?

Endüstri Mühendisi olarak mezun olduktan sonra yönelmeyi düşündüğüm Operasyon Yönetimi’ni tanıma fırsatı buldum. Bankada Endüstri Mühendisleri ne yapar görme şansım oldu ve mezuniyet sonrası kariyer planlamamda ciddi katkısı olacağını düşünüyorum. Kendimi bir stajyer değil de Yapı Kredi’nin uzun soluklu bir çalışanı gibi hissediyorum her zaman. Yapı Kredi’de çalışıyorum demekten gurur duyuyorum. Maili ilk gördüğüm anda hissettiğim heyecan stajımda geride bıraktığım beş ay içerisinde hiç azalmadı, aksine giderek arttı. Şimdi stajımda son bir aya giriyor olmamın burukluğuyla beraber, henüz üniversite yıllarındayken bu kadar ciddi bir tecrübeye sahip olmanın gururunu yaşıyorum. Bu tecrübeyi bana kazandıran, bilgi ve birikimini paylaşan, kendimi bankanın bir parçası olarak hissetmemi sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.

Mustafa Emre Urfalıoğlu

Mustafa Emre Urfalıoğlu

“İş yaşamına en uygun staj, Yapı Kredi'dedir.”

Profesyonel Hayata İlk Adım

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Bilgi Teknolojileri alanında yüksek lisans yapmaktayım. 2011 yılının Mart ayında Yapı Kredi’nin Bilişim Teknolojileri bölümünde staja başladım. Stajım hem kariyerim açısından hem de yüksek lisansımı bitirme açısından çok faydalı oldu. Bilgi Teknolojileri alanında kariyer yapmak için Yapı Kredi Bankası’nın çok iyi bir yer olduğunu düşünüyorum.

İlk İş Günüm

Buradaki iş hayatı çok zevkli geçti. İlk geldiğim günden itibaren hem iş hem de hayat tecrübesi konusunda çok şeyler öğrendiğimi düşünüyorum. Ekibimdeki herkes ilk geldiğim günden beri sıcakkanlı, samimi ve bir şeyler öğretmeye hevesliydi. En çok hoşuma giden şey; çalışanlar tarafından bana öğrenci gibi değil personel gibi davranılmasıydı. Bu yüzden stajım, normal bir öğrenci stajından farklıydı.

Ne Öğrendim?

Bir stajdan öğrenebileceğimden çok daha fazlasını öğrendim. Gerçek anlamda tecrübe edinmek için güzel bir staj dönemi geçirdiğime inanıyorum. Yapı Kredi Bankası’nda uzun dönem staj yapacak arkadaşlara burayı ve özellikle Bilgi Teknolojileri’ni şiddetle tavsiye ediyorum.

Runqi Song

Runqi Song

“Yapı Kredi: A place to return to.”

The City

I come from a small college town in the middle of the United States, and it is nothing compared to the bustling city of Istanbul. We don’t have skyscrapers like the ones in Yapı Kredi Plaza, a complex I am lucky to work in, nor do we have the mountain ridges that nestle the city in its valleys, the sparkling blue shores of the Bosphorus, the minarets of mosques that touch the sky. Istanbul is a city that sits on a balance, drawing influences from both Europe and Asia, from its proud history and a new generation that pulses with potential. As I walk through the streets of Istanbul, I can feel these melding forces, and I am filled with wonder at this incredible city that I am now a part of.

My project

My nine weeks at Yapı Kredi has been both an honor and pleasure. I worked with credit ratings modeling specialists to renew and restructure the bank’s credit risk model for small and medium sized businesses. Our team collaborated closely with each other as well as the IT department to smoothly advance the modeling process. The improved final product will be completed by the fall and piloted at several branches of Yapi Kredi before being established permanently in the system, where our work will have direct impact on whether a loan is accepted or rejected.

My Colleagues

I could not have asked for a better group than my colleagues and friends in Credit Risk Management. They are welcoming, spirited, diligent, worldly in their views and professional in their work. They are the ones who ground me in this otherwise foreign country. Besides embracing me in their business culture and patiently teaching me about the risk management industry, they guide me in my everyday travels and give me practical advice about living in İstanbul. They are the ones who define my time spent in Turkey, and I am so grateful to each and every one of them.

YGA

Yapı Kredi ve YGA 2009 yılından itibaren sosyal sorumluluk ve liderlik konularında ortak çalışmalar yürütmektedir. YGA, daha iyi bir Türkiye, daha iyi bir gelecek için sosyal sorumlu liderler yetiştirmek vizyonuyla 2000 yılında kurulmuş olan uluslararası bir sivil toplum örgütüdür. YGA 2007 yılından itibaren yılda bir kez üniversite öğrencileri ve genç profesyoneller için bir liderlik semineri organize etmektedir. Yapı Kredi, 2009 ve 2010 YGA Liderlik Konferans'larının stratejik ortaklarından biridir. Ayrıca sosyal sorumluluk kavramına önem veren Yapı Kredi, YGA'nın "Oku Düşün Paylaş" projesine destek olmaktadır.

AIESEC

Yapı Kredi ve AIESEC ortaklıklarını üniversite öğrencilerini yönelik organizasyonlar, eğitimler ve konferanslar ile günden güne geliştirmektedir.

AIESEC, günümüzde yaklaşık 110 ülkede çalışmalarını sürdürmekte ve 4000 in üzerinde organizasyonla ortak çalışmalar yürütmektedir. AIESEC in üyelerine sağladığı gelişim tecrübesi; liderlik fırsatları, yurtdışında staj imkânı ve dünya çapında ortama katılma gibi fırsatları sunar. Yapı Kredi de AIESEC ile ortaklığı bulunan ve AIESEC üyelerinin çalışmalarına destek veren bir kuruluşlardan biridir.

CEMS

CEMS dünyanın en önde gelen yönetim yüksek lisans programlarından biridir. Türkiye de Koç Üniversitesi ile birlikte çalışan CEMS, Yapı Kredi ve UniCredit ile ortak çalışmalar yürütmektedir. CEMS Uluslararası Yönetim Yüksek Lisans programı, 2005–2008 yılları arasında Financial Times tarafından birbirini takip eden yüksek sonuçlar alırken, 2009 yılında ise uluslararası yönetimde çıtayı biraz daha yükselterek, uluslararası yönetim yüksek lisans programları arasında dünyada bir numara olarak gösterildi. Böylece CEMS Birliği'nin çok uluslu ve farklı kültürlü bir esasa dayandığını bir kez daha onaylamış oldu.

Üniversite öğrencilerine yönelik yaptığımız aktiviteleri takvimimizden takip edebilirsiniz.

Yükleniyor...
Yükleniyor